עבודות איטום

איטום מבנים, על פי ההגדרה המילונית, היא פעולה שתכליתה מניעת חדירה של נוזלים, או אפילו גזים, לתוכם. האיטום צריך להילקח בחשבון כבר בשלבים הראשונים של תכנון והקמת המבנה, גם אם לא פעם יש צורך לטפל בבעיות איטום כאשר הן כבר מתגלות להן בהמשך הדרך: התרחיש של מי גשמים החודרים לבית, למרבה הצער, הוא נפוץ בכל קנה מידה. בכל מקרה ומקרה, המפתח לאיטום מופתי של המבנה הוא פניה לקבלני איטום אשר זהו תחום ההתמחות העיקרי שלהם.

ככה כן אוטמים מבנים

שדה המשחק של איטום מבנים נחשב כיום לרחב בכל קנה מידה, כאשר התפתחות טכנולוגיות אלה או אחרות רק הגדילו עוד יותר את האפשרויות שעומדות בתחום. ואכן, כיום יש בנמצא מגוון רחב של שימוש, חומרי וטכנולוגיות איטום, ביניהם ניתן להצביע על:

  • יריעות ביטומניות – שיטה נפוצה ביותר כיום, בין השאר עקב עמידות וחוזק למשך שנים על גבי השנים. את היריעות אפשר להרכיב על גגות מכל הסוגים, כאשר חשוב מאד לעשות זאת בעזרתו של קבלן איטום הבקיא בשיטה עד רמת היסוד.
  • זפת חם – שיטה זו, המכונה "זיפות גגות", נחשבת לאחת הותיקות ביותר שיש. נחשבת כיום לפופולארית עקב ביצוע נוח של הליך האטימה ומחיר זול.
  • חומרים אקריליים – איטום המתבצע באמצעות משחה לבנה, הנמרחת או מותזת על האזור שיש לאטום. מתאים בעיקר לאיטום גגות בהם שיפועים חדים, וזאת מכיוון שהחומרים אינם עמידים בהכרח במקרה של מים עומדים.
  • יריעות PVC ו-EPDM – יריעות חזקות וגמישות המונחות על גבי גגות. האתגר העיקרי כאן הוא להצמיד אותן באופן שלא יאפשר חדירת מים בשום תרחיש.

שיטת האיטום כפונקציה של האזור הנאטם

מעבר לשיטת האיטום, ברור שיש הבדל בטכניקה, או אפילו בגישה הביצועית, בין אזורים שונים בבית. מטבע הדברים, את עיקר תשומת הלב מקבלת מלאכת איטומו של הגג, אשר סכנת חדירת מי הגשמים נוגעת במיוחד אליו. ועדיין, איטום של חלקים אחרים במבנה הוא בגדר אפשרות – מרתפים, מקלטים ועוד – כאשר במצב הזה נדרש לספק מענה לאיומים הספציפיים העומדים עבור אלה.

מחירון עבודות

איטום ביריעות ביטומניות
מחיר משנה לפי עובי היריעה
טווח מחירים ב ₪
70 – 100

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע