עבודות טייח

תחום הבנייה עובר אינספור שינויים ותהליכים במרוצת השנים. אולם, מאז שחר ההיסטוריה יש רכיב אחד שפשוט לא יכול לצאת מחוץ לתמונה – והרכיב הזה הוא טיח (למעשה, עוד בפרימידות במצרים נעשה בו שימוש). יחד עם זאת, ברור שמאפייני הטיח עצמו עברו שינויים במרוצת השנים, במטרה להתאים אותם לצרכים הנקודתיים של העת הנוכחית. הנה כל מה שחשוב שתדעו על מאפייני הטיח ועל העבודות השונות הנוגעות אליו.

אז למה בכלל צריך טיח?

טיח, ברמת ההגדרה, הוא כיסוי פנימי או חיצוני של קירות או תקרות המבנים, מה שהופך אותו לאחד מחומרי הגמר העיקריים בהם נעשה כיום שימוש: פשוט לא ניתן לבנות מבנה מבלי להעניק תשומת לב ניכרת לשלב הטיוח שלו. זאת ועוד, טיח כיום לוקח על עצמו תפקידים מגוונים, שלא בהכרח היו בעבר, דוגמת איטום המבנה או לחילופין יצירת בידוד תרמי ואקוסטי ללא דופי.

חשוב לשים לב שעל אף שטיח מתבצע לרוב כחלק מהקמת המבנה, במצבים מסוימים יש צורך לבצע עבודות טיח גם לאחר מכן. חידוש טיח, למשל, הוא פעולה הנדרשת כאשר קירות המבנה מתחילים להתפורר או להתקלף.

מגוון אופציות רחב מאד

בגרסה הנוכחית של הטיח, מדובר על מלט אשר כולל בתוכו חומר מליטה (יכול להיות גבס או צמנט וסיד), כמו גם אגרגט דק העשוי לרוב מחול. כאשר נכנסים לעובי הקורה, עם זאת, אפשר להבחין בשיטות שונות של השמת טיח, כל אחת מהן בעלת יתרונות משלה ומתאימה למצבים שונים בתכלית.

את הטיח ניתן למצוא כיום בשלל צבעים, לרבות שחור, לבן, אפור, אדום, כחול וכיוצא בזה. מבחינה טכנית, אפשר להצביע על טיח התזה צבוע: זהו טיח אשר ההשמה שלו נעשית על ידי מכונה ייעודית, תוך התזת צבע אקרילי. אפשרות אחרת היא להשתמש בטיח מושלך, מה שידוע כיום בתור "שליכט".

סוגים אחרים של טיח מתייחסים, בהגדרה שלהם, למהות העיקרית שלשמה הם מיועדים. על מנת שטיח יהיה אקוסטי, למשל, מוסיפים לשכבה השנייה שלו סיבי צמר סלעיים, אשר מקנים לו את תחונת הבידוד החיונית. טיח תרמי, אם לוקחים דוגמא נפוצה נוספת, יבוסס על הוספה של קלקר לתוך שכבותיו.

מחירון עבודות

ביצוע עבודת טייח שחור + לבן למ"רטווח מחירים ב ₪
200 – 120.
ביצוע עבודת שליכט צבעוני250 – 90.

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע