הצעת מחיר לשיפוץ

איך תבקשו הצעת מחיר לשיפוץ?

כאשר הטיח מתפורר, יש נזילות מים, הריצוף מתנדנד, צינורות מחלידים ועוד מפגעים שונים, יש צורך בקבלן שיפוצים בדרום או באזור מגוריכם. ישנם אנשים היודעים לעשות שיפוצים קלים בכוחות עצמם אך ברוב המקרים יש צורך באיש מקצוע בעל ניסיון על מנת לקבל עבודה איכותית אשר מחזיקה זמן רב.

בתים נזקקים לשיפוץ בנסיבות שונות, ישנו בלאי טבעי, פגעי מזג אוויר, שריפות ותאונות, פגעי כוח עליון ואפילו נזקים בעקבות פעולות מלחמה בעקבות המציאות הביטחונית. ישנם מקרים שבהם מדובר בשיפוצים קלים בלבד אך ישנם גם מקרים אשר בהם קבלן שיפוצים בדרום צריך לבצע פעולות לחיזוק המבנה בשל סכנה של ממש לדייריו.

הצעת מחיר לשיפוץ

תהליך השיפוץ תמיד מתחיל בהצעת מחיר לשיפוץ. צורת העבודה הנכונה בחיפוש אחר איש מקצוע היא:

  1. חיפוש במאגר או רשימת אנשי מקצוע מומלצים – תמיד מוטב להיעזר בניסיון של אחרים כאשר בוחרים איש מקצוע. כאשר מחפשים אנשי מקצוע במאגר של אנשי מקצוע מומלצים אנו מקטינים את הסיכוי שניתקל בשרלטנים, חובבנים וחסרי ניסיון.
  2. סקירת השיפוץ -יש להיפגש עם איש המקצוע ולראות מה השיפוץ הדרוש, אלו דברים אתם רוצים לשנות, לתקן או להוסיף למבנה. יתכן שלקבלן עצמו יהיו רעיונות והצעות חשובות. המטרה היא לעשות רשימה כוללת של כל העבודה הדרושה.
  3. השלב האחרון הוא קבלת הצעת מחיר לשיפוץ. ההצעה כוללת את כל שלבי הפרויקט, לוחות הזמנים והעלויות. אל תוותרו על לוחות הזמנים בהצעת המחיר. הצורה הנכונה היא לחלק את הפרויקט לשלבים עם  מחיר נפרד לכל שלב ולוח זמנים.

שימו לב לנקודה מאוד חשובה. לא מסתפקים בהצעת מחיר לשיפוץ אחת ויחידה מקבלן בודד. יש לחזור על התהליך מספר פעמים ולבדוק עם קבלנים ואנשי מקצוע שונים את השיפוץ ואת העלויות לפני שמקבלים החלטה. אתם צריכים להשוות בין כל ההצעות. בוודאי שתקבלו מחירים  שונים, חלקם גבוהים, חלקם פחות. המחיר הוא חשוב אך זהו לא השיקול העיקרי בבחירת הקבלן או איש המקצוע. צריך לשקלל את כל הגורמים ביחד ואז לקבל החלטה – מחיר, שירות, לחות זמנים, חוות דעת של לקוחות קודמים, איכות העובדה וכו. אם תבחרו רק לפי המחיר אתם כבר יודעים אך זה יסתיים. הכי זול הוא בדרך כלל לא ממש מתאים לבצע את העבודה.

workers1