קבלני ביצוע

שיפוץ בתים משותפים בזהירות ואחריות
שרוב תושבי ישראל גרים בבתים משתופים אין זה מפתיע שישנו ביקוש גדול לשיפוץ בתים משותפים. במשך השנים הבניינים אינם נראים כפי שהיו בגמר הבנייה. חזית הבניין הופכת לאפורה, צבע וטייח מתקלף, מרצפות נשברות, דלת הבניין כבר חצי שבורה וישנם נזקים שונים המצריכים שיפוץ בתים משותפים. האמת שתחום זה של שיפוץ בתים משותפים הוא כאב ראש לא קטן. כאשר מדובר בבית פרטי, גם אם השיפוץ או תוספות בנייה נראות לכם כסיוט, זה עדיין לא מתקרב לשיפוץ בתים משותפים. בעוד בביתך הפרטי אתה מקבל את כל ההחלטות לגבי השיפוץ או תוספות בנייה, בהתאם לתקציבך ורצונותיך, בשיפוץ משותפים יש להגיע להסכמה בין כל הדיירים.

שיפוץ בתים משותפים דורש את הסכמת הדיירים ולשם כך יש לכנס אסיפת דיירים כללית. שיפוצים שמשמעותם שימור הבניין צריכים להתקבל ברוב רגיל. אך לעומת זאת שיפוץ בתים משותפים הכולל השבחה או תוספות בנייה מחייב הסכמה פה אחד. במקרים רבים ועדי בתים נעזרים באגודה לתרבות הדיור על מנת לקבל עזרה וייעוץ. אם קיבלתם החלטה על שיפוץ הבניין, על ועד הבית להתחיל לחפש קבלני ביצוע לבצע את העבודה.

קבלני ביצוע

 

 

תל אביב היא כרך גדול בו רובם של התושבים גרים בבניינים משותפים ומסיבה זו יש שם ביקוש גדול עבור קבלני ביצוע המתעסקים בשיפוץ בתים משותפים. חלק עיקרי מעבודות שיפוץ בתים בתל אביב נוגע לתחום של בניינים משותפים. מקרה שמדובר בשיפוץ הבניין על ועד הבית ישנה אחריות כבדה למצוא את הצעות המחיר הטובות ביותר. הטובות ביותר הן אינן בהכרח הזולות ביותר. יש להיפגש עם קבלני ביצוע ולעבור איתם על השיפוצים ותוספות בנייה שבהם הדיירים מעוניינים. על קבלני הביצוע לתת הצעות מחיר מפורטות הכוללות גם את לוחות הזמנים לביצוע הפרויקט. אתם בוודאי לא רוצים שיפוץ שימשך לנצח ויפריע למנוחת הדיירים. אתם רוצים לדעת מתי השיפוץ מתחיל ומתי השיפוץ נגמר.

על קבלני שיפוץ בתים בתל אביב לתת לוועד הבית הצעת מחיר מפורטת עבור השיפוץ ועל וועד הבית לשקול את ההצעות השונות שקיבל עבור שיפוץ בתים בתל אביב. חשוב לנסות לקבל המלצות על הקבלן ולא לבחור רק לפי הצעת המחיר.

טיפ לגבי התשלום – במידה ואכן הוחלט לבצע את השיפוץ יש להיות זהירים עם הכסף. מדובר בסכומים גבוהים ויש לחלק אותם לתשלומים. זוהי החשיבות של חלוקת הפרויקט לשלבים עם לוח זמנים. ככה ניתן לחלק הכול לתשלומים ולהתקדם בפרויקט בבטחה. אם הקבלן לא יסיים שלב כמו שהבטיח הוא לא יקבל את התשלומים הבאים, הכסף שלכם מוגן.

hand draws construction site on paper background