עבודות מיזוג אוויר

קשה עד בלתי אפשרי לעבור את הקיץ הישראלי ללא מזגן, אשר גם בחודשי החורף נעשה בו שימוש תדיר. זאת ועוד, מערכות מיזוג אוויר מתקדמות יותר מהוות שחקן מרכזי בכל מפעל וחיוניות בדרך להתנהלות השוטפת (והבטוחה) שלו. אלא שבחירת מערכת מיזוג אוויר אינה יכולה להיות פשוטה, וזאת על רקע מגוון האפשרויות, הדגמים והתכונות המגוונות של כל מערכת שכזו.

סוג המערכת והשימוש שלה

בין המזגנים והמערכות השונות הנמצאות בשדה המשחק ניתן להבדיל בלא מעט פרמטרים. זה מתחיל עם הקטגוריה אליה משתייך המוצר. במגזר הביתי, האפשרויות הנפוצות הן מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי ומזגן רצפתי, כאשר הבחירה הפופולאריות ביותר היא במזגנים העיליים למיניהם. משתנים אחרים שצריכים להיכנס למשוואת הבחירה של המזגן הם:

  • תפוקה – למעשה, העוצמה בה המזגן מקרר או מחמם. זהו המשתנה החשוב ביותר בבחירת המזגן, כאשר ההחלטה צריכה להתחשב בנתונים דוגמת גודל החלל שיש לקרר, מיקום המבנה, התנאים החיצוניים ועוד.
  • רעש – השאיפה היא למזגן הפועל בתפוקה גבוהה, אך גם בשקט מופתי.
  • טכנולוגיית הפעולה של המזגן – כוללת בתוכה היבטים פרקטיים וכלכליים כאחד. הטכנולוגיה החדישה כיום היא טכנולוגיית אינוורטר, הנחשבת לחסכונית במיוחד.
  • תכונות משלימות של המזגן – למשל, יכולת לסינון אבק, ריחות או חלקיקים מומלצת במיוחד.

מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות מצריכות תכנון מוקפד אפילו יותר. כאן, המדובר הוא על מערכות שונות שצריכות לפעול במקביל, ביניהן מערכות VRF, מערכות אוורור תעשייתי, מתקני קירור, יחידות לעיבוי מים ועוד. מערך שכזה צריך להיבנות בייעוצו של בעל מקצוע, על פי התנאים השוררים במפעל וסוג העבודה הנעשית בו.

חשיבות הגורם המתקין

בעת בחירת מערכת מיזוג אוויר, לא ניתן להוציא מתוך המשוואה את הגורם שעתיד לקחת על עצמו את משימת ההתקנה. חשוב לוודא כי מדובר בטכנאי מיזוג אוויר מוסמך, אשר בקיא בפעילות בתחום האמור (למשל, התקנת מערכות מורכבות לתעשייה). למען השקט הנפשי, רצוי להעדיף בעל מקצוע המציע אחריות ארוכת שנים על המערכת, מה שאף עשוי לגלם בתוכו חיסכון כלכלי משמעותי במרוצת השנים.

מחירון עבודות

ביקור טכנאי מזגניםטווח מחירים ב ₪
250 – 180.
התקנת מזגן עילי עד 1.5 כ"ח.700 – 600.
התקנת מזגן עילי עד 3.5 כ"ח. 900 – 700.
התקנת מזגן מיני מרכזי עד 3.5 כ"ח.4000 – 3000.
התקנת מזגן מיני מרכזי מעל 3.5 כ"ח.5000 – 4000.
תעלת צנרת (מחיר למטר ).60 – 40.
הוספת צנרת מזגן ( מחיר למטר ).100 – 85.

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע