מערכות בית חכם

מערכות בית חכם נחשבות כיום לאחד הביטויים המובהקים ביותר של העידן הטכנולוגי בו אנו חיים. מערכות אלה, שבעבר היו נחלתן של העשירים בלבד, "ירדו אל העם" ומוצעות כיום במחיר שווה לכל נפש, כאשר זמן ההקמה של המערכות מינימלי אף הוא. הנה כל מה שחשוב לדעת על המערכות שעשויות לשפר את איכות החיים שלכם בצורה כמעט בלתי נתפסת.

קווים לדמותו של הבית החכם

על פי ההגדרה, בית חכם הוא כזה שבו מערכת פיקוד מרכזית אחת שולטת על שורה ארוכה של מכשירים ומערכות. למעשה, ניתן לומר שבעת הנוכחית השליטה שמאפשר הבית החכם היא מקסימלית: זה מתחיל עם האפשרות לשלוט בלחיצת כפתור (וגם באמצעות מחשבים או סמארטפונים, פעמים רבות) על התאורה, מיזוג האוויר, המכשירים החשמליים השונים, התריסים ועוד. באפשרות הבית החכם ניתן להגדיר את פעילותם של אמצעי האבטחה והמיגון, הנכנסים אף הם לתמונה בלא מעט בתים, ובכלל זה מערכות אזעקה או מצלמות אבטחה.

מעבר לאפשרות השליטה, כוללות בתוכן מערכות הבית החכם מספר מאפיינים שהופכים את השימוש בהן למומלץ עוד יותר. בעלי הבית יכולים לקבוע תרחישי הפעלה, על פי לוח הזמנים שלהם או אפילו בהתאם לרצונות הספציפיים: נניח, מצב צפייה בטלוויזיה. המערכות, בהמשך לכך, נחשבות לכה חכמות עד שהן כוללות בתוכן גלאים המאפשרים לעמוד על התנאים הספציפיים בבית ולהתאים אליהם את המערכות השונות. דוגמא מובהקת לכך היא כיבוי אורות או מזגנים בחדרים בהם אין אף נפש חיה, ברגע נתון.

אז איך מתחילים?

התקנה של מערכת בית חכם, אם כן, מגלמת בתוכה רשימה אינסופית של יתרונות. כדי ליהנות מהם, חשוב לפנות לחברה המתמחה בתכנון או התקנת המערכות. כיום אפשר לבצע את ההתקנה בצורה פשוטה יחסית, בין השאר עקב העובדה שלא מעט מערכות מבוססות על תקשורת אלחוטית. ההליך עצמו לא צריך להימשך יותר ממספר ימים, כולל התכנון, כאשר הפשטות של המערכות מבטיחה כי התפעול שלהן יהיה נוח כבר מנקודת ההתחלה.

מחירון עבודות

סוג עבודה / תיאור שירותטווח מחירים ב ₪

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע