עבודות צבע

עבודות צבע | צביעה וסיוד הדירה הן פעולות שחייבות להתבצע אחת למספר שנים לפחות. בכוחה של צביעה מוצלחת "להצעיר" את הבית בצורה ניכרת, להעלים כתמים או פגמים אחרים שפוגעים במראה שלו ואף לשנות את האווירה בו בצורה ניכרת – חשבו, למשל, על שינוי דרסטי בצבע הקירות בחדר נתון. אלא שזהו שדה משחק מורכת לכל הדעות.

כל האפשרויות העומדות בפני הצובעים

מגוון הגוונים המוצעים כיום רחב בכל קנה מידה, אפילו אינסופי. המציאות מראה שבבית הישראלי הממוצע הבחירה המקובלת היא עדיין בצבע לבן, גם אם ניתן לחשוב על וריאציות שונות של לבן ליצירת עניין או גיוון. אזורים ספציפיים בית, דוגמת חדרי הילדים, אפשר לצבוע בגוונים מעניינים יותר, אפילו כאלה אותם מבקשים במיוחד הילדים.

נקודה מרכזית אחרת שיש לתת עליה את הדעת ב עבודות צבע: כיום, הגבולות בין סיוד לצביעה טושטשו במידה ניכרת. אם בעבר כל צביעה בגוון לבן הייתה מוגדרת כסיוד, היום גם לצורך זה נהוג להשתמש בצבע, ולא בסיד – זאת על רקע שורה ארוכה של יתרונות שמגלמים בתוכם הצבעים האיכותיים המוצעים. על כל פנים, בעת פנייה לבעל המקצוע חשוב לראות בדיוק עם אילו חומרים הוא עובד.

עבודות צבע

אז מתי צובעים? ובעזרת מי?

באשר למועד הצביעה, המלצה מועילה היא לעשות זאת כאשר נכנסים לדירה חדשה (במקרה של השכרת דירה, אגב, לא מעט חוזים מחייבים זאת). באם מעוניינים לבצע את הצביעה באופן תקופתי, אפשר בהחלט ליישר קו עם ישראלים רבים הבוחרים לעשות זאת לקראת חודשי הקיץ או החגים.

הגם עבודות צבע נראית כמו משהו שניתן לבצע באופן עצמאי, במקרים מורכבים מומלץ מאד להיעזר בצבעים או בסיידים מקצועיים. הסיבה לכך היא שהם יבצעו את הצביעה ללא רבב וגם ידאגו להצטייד מראש בחומרי הצביעה ובצבעים בכמות המתאימה לצרכים: הרי הקושי המרכזי של אלה הצובעים לבד הוא לרכוש ציוד באיכות ובכמות המתאימה.

לוח הזמנים של הצביעה צריך להילקח אף הוא בחשבון. כאשר מדובר בצביעה יסודית של המבנה, מומלץ להתחיל מהתקרה, ולאחר מכן לעבור לקירות, למשקופים או לפאנלים השונים.

מחירון עבודות

צביעת חדר טווח מחירים ב ₪
600 – 1000
צביעת דירה 3 חדרים כולל תיקוני קיר קלים4500 – 3000
צביעת דירה 4 חדרים (עד 120 מ"ר)6000 – 4500
צביעת דירה 5 חדרים (120 מ"ר ומעלה)7000 – 5500
צביעת שירותים400 – 300
צביעת תקרה300 – 200
צביעת דלת200 – 300
צביעת דלת + משקוף350 – 400

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע