עבודות שלד וגמר

אף בית לא נבנה ביום אחד, וגם לא במספר חודשים. בין אם המדובר הוא על בית פרטי, ועל אחת כמה וכמה במקרה של בניין רב קומות, ישנן פעולות חיוניות שונות שצריכות להתבצע על פי הספר, בהתאם ללוח הזמנים ותוך שילובם של מספר רב של אנשי מקצוע. אבחנה עיקרית שנהוג לבצע בתחום היא על פי השלבים השונים של העבודה, כאשר עבודות שלד ועבודות גמר מקבלות את מלוא תשומת הלב.

קווים לדמותן של עבודות שלד

ברמת ההגדרה, עבודות שלד הן עבודות הנוגעות לחלקים הסופיים של הבית או המבנה האמור. המדובר הוא על קווי המתאר של המבנה, חדר המדרגות, פיר המעלית ועוד. בהמשך לכך, הרי שהפעולות הנכללות תחת ההגדרה הזו יהיו רחבות אף הן ויכללו בתוכן יצירת קירות, תקרות ורצפות הלכה למעשה, בניית גג המבנה, קביעת העמודים עליהם הוא עומד ועוד. כמובן שיש הבדל משמעותי, מהבחינה הזו, בין עבודות הנערכות בבתים פרטיים לבניינים רבי קומות.

עבודת שלד הנעשית ללא דופי היא המפתח להקמה בטוחה של המבנה, כזו שתאפשר לשלבים הבאים להתבצע. על העבודות להיעשות על פי התכנון ההנדסי והאדריכלי המלא של המבנה, מתוך מטרה ליצור מבנה שעומד בכל דרגות הבטיחות: סוגיות של יציבות, עמידה בפני עומסים וכן התמודדות ראויה עם זעזועים.

ומה באשר לעבודות הגמר?

עבודות גמר, כפי שניתן בוודאי להסיק משמן, מתייחסות לשלבים המאוחרים יותר של הפרוייקט. אלו הן פעולות אשר אמורות להעניק למבנה את הצורה הסופית שלו וכן להבטיח שכל המערכות בו יותקנו ויפעלו כראוי. כבר מעצם ההגדרה הבסיסית הזו, ניתן להסיק כי מדובר בתחום רחב לכל הדעות, כאשר בין עבודות הגמר בולטות עבודות ריצוף, גבס, טיח, חיפויים, חשמל, אינסטלציה ועוד. מטבע הדברים, עבודות אלה יכולות להתבצע רק לאחר שהשלבים הקודמים הסתיימו להם בהצלחה.

חשוב לשים לב שבשני המקרים, הן עבור עבודות שלד והן עבור עבודות גמר, ניתן ואף נהוג להתקשר עם קבלן, שיפקח על ההליך כולו, יבחר את בעלי המקצוע החולשים על הפעולות השונות ויעדכן את הלקוחות בהתקדמות ההליך.

מחירון עבודות

סוג עבודה / תיאור שירותטווח מחירים ב ₪

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע