עבודות ריצוף

המציאות מראה כי עבודות ריצוף נחשבות לפופולאריות בכל קנה מידה במשוואה של עבודות השיפוצים הנעשות בישראל – וזאת, כמובן, לצד ההתייחסות שחייבת להיות לריצוף בעת תכנון ובניית הבית. הנקודה המרכזית שיש לתת עליה את הדעת היא שעצם הדיבור על ריצוף מכניס אותנו לשדה משחק רחב בכל קנה מידה. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו ועל הגורמים המעניקים שירותים מקצועיים בתחום.

דגשים בדרך לריצוף המיטבי

עבודת ריצוף, כיאה למורכבות שלה, צריכה להתבצע על ידי חברות שזהו תחום המומחיות שלהן. אלא בוודאי יוכלו להמליץ, כצעד ראשון, על סוג הריצוף שיכול להתאים במידה הרבה ביותר לרצונות העיצוביים של בני הבית, כמו גם ליתר מאפייני החלל בו עתידות המרצפות להיות מושמות. כיום, כידוע, יש בנמצא מגוון רחב מאד של חומרים ושיטות ריצוף, עם אינספור הבדלים הקיימים בין אריחי קרמיקה לאריחי גרניט פורצלן, למשל, או בין אריחי שיש לאריחי טרצו. בנוסף, אפשרות הריצוף באמצעות פרקט עץ נחשבת לאחד הטרנדים החמים כיום בתחום עיצוב הפנים. היריעה קצרה כאן מלהתייחס באריכות למאפיינים של כל סוג, אך ברור שחשוב לסקור אותם היטב טרם ההחלטה ולהיעזר בחוות דעת המקצועית של הגורם המקצועי.

סוגיה משמעותית אחרת היא שבמקרה של ריצוף, הגודל בהחלט קובע. מהבחינה הזו, המציאות מראה כי מרבית הישראלים מעדיפים שמרצפות הסלון והמטבח שלהם יהיו גדולות יחסית (ועקב גם יקרות יותר), בעוד שבחדרי השינה בחירה מקובלת היא במרצפות קטנות יותר, עם או בלי תוספות של שטיחים.

חשיבות הגורם המצבע

מעבר לחומרי הגלם הספציפיים ולבחירות המבוצעות, ברור שלא ניתן שלא להתייחס לגורם שלוקח על עצמו את משימת הריצוף כולה: החל ממתן הייעוץ כפי שהוזכר מעלה, דרך אספקת המרצפות בהתאם לדרישות הלקוח ועד לביצוע הריצוף הלכה למעשה. טרם הפנייה לחברה חשוב לראות באילו סוגי ריצוף היא דוגלת, מהו המשך הצפוי של התהליך, וכמובן – מהן העלויות שהוא כרוך בהן. שימו לב שבתחום זה ההצעה הזולה ביותר אינה בהכרח המומלצת, כאשר איכות העבודה חשובה פי כמה מאשר המחיר שלה.

מחירון עבודות

ריצוף בטיטטווח מחירים ב ₪
140 – 100.
חיפוי בקרמיקה200 – 150.
הדבקת ריצוף

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע