עבודות שיש

מבחינה גיאולוגית, שיש הוא סלע משקע ימי אש עבר תהליך התמרה וכולל בתוכו אחד מבין המינרלים קלציט, דולומיט או סרפנטין. מבחינה מעשית, וזה חשוב הרבה יותר, המדובר הוא באחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בתכנון ובעיצוב מבנים או פריטים שונים בבית. זאת עקב רשימה ארוכה של יתרונות שמגלם בתוכו השיש, ביניהם מראה אסתטי מרשים, עמידות גבוהה ושלל אפשרויות עיבוד. אבל מהן עבודות השיש המרכזיות הנעשות כיום? ומי בדיוק לוקח על עצמו את המשימה? המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

שיש.. שיש בכל מקום

החדשות הטובות הן שניתן למצוא לא מעט דרכים לשילובם של משטחי שיש בבית נתון. המקום הראשון בו הכנסת השיש לתוך התמונה מומלצת הוא המטבח. במטבח הממוצע, השיש יכול בהחלט לשמש משטח עבודה וכן בסיס עליו יונחו הכלים, מכשירי החשמל ושאר הפריטים שהופכים את המטבח לכזה. השיש נפוץ לא פחות בחדרי האמבטיה, כאשר עבודת שיש מקובלת היא הכנת והרכבת משטחים שיש (ספסל אמבטיה או אגנית, למשל), חיפויים וכיוצא בזה. העובדה שיש מגיב היטב למים, או ליתר דיוק אינו מגיב להם כלל, היא שתורמת כאן.

הלאה, לאזורים אחרים של הבית בהם השיש יכול וצריך להיכנס לתמונה. מדרגות העשויות מסוגי השיש השונים מגלמות בתוכן יתרונות דוגמת הענקת מראה יוקרתי, עמידות גבוהה בעומסים גבוהים ותחזוקה נוחה פי כמה מאשר חומרים אחרים. אופציה אחרת היא הוספת שיש לסף החלון, כשגם כאן נוחות התחזוקה של המשטח והעמידות שלו בתנאים סביבתיים שונים מעניקים לו עדיפות על פני חומרים רבים אחרים. במקרה של גגות, שיש יכול לשמש להכנת ה"קופינג", הלא היה השכבה העליונה של הכיסוי. וכמובן שניתן לחשוב על דוגמאות נוספות להבהרת הנקודה.

אל תעשו את זה לבד

כיאה למורכבות הנושא, ברור כי לא ניתן אפילו לחשוב בצורה רצינית על הכנת משטחי שיש או הרכבתם מבלי שמכניסים לתמונה חברות הפועלות בתחום, לרבות קבלני שיש או קבלני ריצוף. רצוי לבחון את מגוון החומרים שהחברה יכולה להעמיד עבור לקוחותיו, לראות את הניסיון שלה בביצוע עבודות בקנה מידה דומה או אפילו לסקור דוגמאות לעבודות שהייתה אחראית להן באופן ישיר.

מחירון עבודות

סוג עבודה / תיאור שירותטווח מחירים ב ₪

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע