תריסים

כולנו יודעים למה מיועדים תריסים: ברמה הכללית, להגביל את כניסתו של אור מבעד לחלון או הדלת. המדובר הוא על חומר קשיח, המגיע בשורה ארוכה של צורות או שיטות פתיחה ואשר מורכב מחוץ לשמשת החלון. בכל חלון בבית, באשר הוא, יש צורך בהתקנת התריסים ובפעילות תקינה שלהם לכל אורך הדרך. אבל האם זה כה פשוט? כפי שתראו מיד, התשובה לכך מורכבת בכל קנה מידה.

לכל תריס, יש את התקלות האפשריות שלו

תריסים, למרות יתרונותיהם המגוונים, אינם חפים מתקלות כלל וכלל. למעשה, כמעט בכל בית ישראלי ממוצע יש צורך לבצע פעולת תיקון של התריסים אחת למספר שנים (לפחות), וזאת עקב שימוש לא נכון בתריסים, פגיעה נקודתית או אפילו בלאי "טבעי" של אחד מהרכיבים. הפעולה של תיקון התריסים יכולה להחזיר אותם לתפקוד מלא, מה שבוודאי מקל על בני הבית ואף כולל בתוכו היבטים בטיחותיים של ממש.

בנקודה הזו, יש להדגיש כי לא ניתן לדבר על תיקון תריסים כפעולה הומוגנית, שעה שבכל מקרה חוקי המשחק שונים. אבחנה מרכזית שחשוב לעשות היא בהתאם לסוג התריס: מה שמשפיע לא רק על התקלות האפשריות בו, אלא גם על צורת ההתמודדות איתן. אם לוקחים בתור דוגמא את המקרה של תריסים חשמליים, הרי שהתקלות המאפיינות אותם הן בעיות במנוע החשמלי, קריעת החבל או ניתוק בין השלבים השונים של התריס. במקרה של תריס הזזה, דוגמא נוספת, תקלות נפוצות הן התפוררות התושבות (תפקידן הוא להחזיק את שלבי התריס), כמו גם שבר או תקיעה במקום בו נמצאים גלגלי התריס.

אז למי פונים?

תיקון תריסים, כיאה למורכבות שלו, רצוי שיתבצע על ידי חברות המתמחות בכך: זאת על רקע הצורך בידע ובציוד שיאפשר לתקן את התקלה, או לחילופין חלקי חילוף שונים שנכנסים לתוך התמונה. חברות אשר עוסקות בהתקנה או בתיקון של תריסים, כמו גם בתחום הרחב יותר של עבודות אלומיניום, הן אלה שנכנסות בחלק הארי של המקרים לתוך התמונה. בדומה לתחומים אחרים, מומלץ להעדיף תיקון אשר ניתן עם אחריות מלאה ככל האפשר, על כל צרה שלא תבוא בעתיד.

מחירון עבודות

סוג עבודה / תיאור שירותטווח מחירים ב ₪

הגשת מועמדות

לבעל מקצוע